Ekologiczny i nowoczesny dom w otoczeniu natury

0

Do pokoi wpada natura i światło, pokoje pachną drewnem, widok na zieleń to 360°. Życie w tym schronieniu, które zakorzeniło się w lesie, jest marzeniem … osiągalnym!

dom-na-skarpie-skalnej-w-lesie

Zanurzone w dzikiej naturze lasu na skraju regionu winiarskiego może znajdować się magiczne schronienie zawieszone między ziemią a niebem. Nowoczesny projekt o baśniowym klimacie sygnowany przez studio architektury, inspirowane morfologią drzew, w które ten dom naprawdę potrafi się wtopić.

Każdy właściciel chce mieć gniazdo między dziką przyrodą, a zaawansowaną technologią, która dotyka nieba, aby móc wspinać się na swój domek na drzewie, tak jak to robił jako dziecko. Życzenie można spełnić podnosząc dom z ziemi, by wyglądał jakby był mieszkaniem na palach. Eksponowany na wysokości z czterema bardzo jasnymi okrągłymi wieżami, które, jak duże gałęzie życia, pozwalają naturze i światłu wchodzić w każdy zakątek domu. Taki widok zapiera dech w piersiach, w każdym kierunku, gdzie oczy są zwrócone. Sugestywna i dynamiczna gra geometryczna pełnych i pustych przestrzeni, stworzona przy użyciu konstrukcji ze stali, szkła i drewna. Materiału przywołującego korzenie życia, używanego również do zasłaniania okien i łączenia wnętrza z zewnętrzną strukturą.

Cztery szklane i stalowe wieże gwarantują schronienie i orientację 360 ° , aby w pełni cieszyć się światłem i krajobrazem. Zasłony są niepotrzebne, jedyną ochroną przed słońcem są antyrefleksyjne okna i osłona przeciwsłoneczna w pionowych szybach z czerwonego cedru, rozmieszczona blisko siebie, tak by dawała pożądaną prywatność.

Dom samowystarczalny, dom energooszczędny, pasywny dzięki promiennikowemu ogrzewaniu podłogowemu zasilanemu przez system solarny zainstalowany na dachu najwyższej wieży. W domu panuje ciepła i magiczna atmosfera, którą zapewnia technologiczny piec opalany drewnem umieszczony przy oknie. Piec prezentujący wybrany design przypomina ekran telewizora i cieszy scenograficzną wizją ognia. System maxi-sound skojarzono z mocnym systemem audio w eleganckim miedzianym wykończeniu.

W idealnej jedności z naturą otwarta kuchnia w salonie wykonana jest z litego drewna wiązu z kontrolowanych lasów i zabezpieczona ekofarbami na bazie wody, zgodnie z tradycyjnymi technikami mistrzów rzemiosła.

Na drugim piętrze dominuje główna sypialnia, otwarta na salon poniżej i chroniona przeszkloną balustradą, która z drewnianego łóżka pozwala przyjrzeć się nieskończoności, otulonej cudownym pejzażem w nocnej odsłonie.

Tą wizję można przekuć w rzeczywistość, wystarczy mieć cel życiowy. Polscy projektanci i architekci wiele potrafią.

Dodaj komentarz