Rodzaje i cechy industrialnych fontann ogrodowych

0

Relaksacyjny dźwięk falującego wodospadu, orzeźwiające uczucie chłodnego górskiego strumienia w ciepłe letnie dni lub piękne odbicie promieni słonecznych w pojedynczych kroplach wody. Z takiego konceptu nie można już się uwolnić.

fontanna w ogrodze

ogrodowa fontanna

Wytworne fontanny ogrodowe w ciągu dnia, przyciągają wzrok każdej osoby, fontanna podświetlona diodami LED wieczorem jest absolutną atrakcją Twojego ogrodu. Kiedy usłyszysz słowo fontanny ogrodowe, myślisz o starych fontannach z cegły do ekstrakcji wody lub o obiektach bogato ozdobionych w stylu baroku lub rokoko? Koniec z tym, czas najwyższy, aby kierować myśli w innym kierunku. Współczesne, wysublimowane i nowoczesne fontanny ogrodowe mogą być perełką Twojego ogrodu. Z fontanną industrialną można uzyskać stylowy dodatek do ogrodu i na taras. To nie tylko ekscytujący wygląd samej fontanny czyni wyrazisty klimat, to pojedyncze krople wody błyszczące w słońcu i relaksacyjne rozpryskiwania wody zapewnią szczególną przyjemność w obszarze i na zewnątrz. Taki produkt przynosi żywotność i zabawę do każdego obszaru i uwypukla szlachetne akcenty podkreślając wysoką jakość materiałów z których wykonano fontannę w prostych i jasnych kształtach. Przekonaj się o uroku fontann. Tak niewiele potrzeba, by zmienić klimat ogrodu, by jeszcze bardziej podkreślić walory estetyczne i cieszyć się wyjątkową atmosferą sprzyjającą relaksacji i ekstazie.

Dekoracyjne fontanny ogrodowe

Ten rodzaj fontanny z reguły jest instalowany na placu na świeżym powietrzu. Zwykle używa się do tego platformy w ogrodzie lub parku. Fontanny ogrodowe służą jako jeden z najbardziej efektownych elementów architektonicznych w zespole całego domu, dlatego ich wybór należy traktować bardzo poważnie. To fontanny w ogrodzie powinny dopełnić cały krajobraz ogrodu.

Konstrukcja hydrauliczna zbiornika ogrodowego różni się w zależności od wielkości fontanny, a także sposobu dostarczania wody z wewnątrz zbiornika. Fontanny mogą być kaskadowe i strumieniowe. Położenie dyszy na płaszczyźnie górnej, liczba dysz na fontannę, wydajność i moc wspólnej pompy zależą od tych samych parametrów.

Fontanny ogrodowe, które zbudowano wiele lat temu, nie miały tak dekoracyjnego gadżetu jak oświetlenie. To właśnie najnowsze rozwiązania technologiczne umożliwiają to przy użyciu różnego rodzaju sprzętu oświetleniowego.

Fontanny ogrodowe wyposażone są w wielobarwne oświetlenie, co sprawia, że ​​ten wyjątkowy element wodny jest jeszcze bardziej atrakcyjny niż jest w rzeczywistości.

Należy pamiętać, że przy wyborze fontanny nie możemy obejść się bez pomocy specjalisty, który szczegółowo poinformuje, jakie są zalety i wady różnych rodzajów fontann, oraz które z nich najlepiej wybrać.

Przydatne są również porady projektanta, który pomoże wybrać miejsce na ten element architektury oraz zalecenia inżyniera, który zamontuje fontannę.

Specjaliści odpowiedniej firmy udzielą Ci potrzebnych instrukcji, a także sporządzą dla Ciebie projekt i indywidualne rozwiązanie architektoniczne.

Rodzaje fontann ogrodowych

Jeśli weźmiemy pod uwagę cechy fontann ogrodowych według rodzaju, możemy je podzielić na następujące:

1. Fontanny ogrodowe pracujące w obiegu zamkniętym. Zwykle korzystają z wody pochodzącej z dużego zbiornika, do którego ta sama woda wraca. Możliwe jest również, że do fontanny zostanie stworzony specjalny zbiornik z wodą, z którego będzie zasilana i do którego będzie wracać.

2. Istnieją fontanny ogrodowe, które działają odwrotnie. Zabierają wodę z instalacji wodno-kanalizacyjnej i wlewają do specjalnego pojemnika przeznaczonego do tego celu.

4. Najprostsza jest taka, w której zanieczyszczona woda pochodząca z wodociągu, oczyszczona, z powrotem tam wraca.

oczko-wodne-fontanna-kaskada

Należy również zauważyć, że zewnętrzne typy fontann można podzielić na ogrodowe, parkowe i ścienne.

Cechą wyróżniającą fontanny ogrodowe spośród wielu innych jest ich wielkość i kształt. Z reguły stosuje się tu małe ozdobne fontanny o eleganckim kształcie.

Fontanny ogrodowe, w zależności od budowy sieci wodnej i mocy, mogą być rzeźbiarskie. Mogą być wykonane w formie sprężyn, różniące się ilością czasz, fontanny jedno i wielostrumieniowe.

Kolejny rozwiązanie to fontanny parkowe. Różnią się głównie tym, że ich rozmiar jest znacznie większy od zwykłej fontanny ogrodowej. W pobliżu dużych parkowych fontann, zwłaszcza latem, gromadzą się mieszkańcy i goście, aby odpocząć, a nawet zrobić zdjęcia.

Możesz oczywiście umieścić fontannę parkową w swoim ogrodzie, najważniejsze jest to, czy pozwala na to obszar. Zazwyczaj takie fontanny są wykonane z rzeźb zwierząt z kolumnami z kulami i innymi rodzajami gargulców.

W ostatnim czasie dużą popularność zyskały ścienne fontanny ogrodowe. Ich główną zaletą jest to, że zajmują niewielką powierzchnię Twojej działki ogrodowej. Istnieje stwierdzenie, że fontanny ścienne są doskonałym dodatkiem do Twojego zespołu architektonicznego.

Do tworzenia takich fontann używa się szerokiej gamy kształtów i figur, w zależności od stylu, w jakim powstają obiekty budowlane w Twojej okolicy. Bardzo często do dekoracji fontanny ściennej wykorzystuje się płaskorzeźbę ludzi lub zwierząt, a także imitację wody wylewającej się z dzbanka.

Przy wyborze fontanny ogrodowej najważniejsze jest uwzględnienie własnych preferencji projektowych, a następnie wysłuchanie opinii innych. Inżynierowie podpowiedzą, jaką wybrać i którą zainstalować na swojej posesji.

Zainstaluj fontannę ogrodową, aby stworzyć atmosferę spokoju na swojej posesji i podkreślić przyrodę otaczającą Twój dom.

Dodaj komentarz