Donice do salonu w stylu art- deco

0
salon

donice geometryczne w salonie

Niewielu pomyśli, że fajnie jest pracować ze sztuką, szczególnie jeśli sami coś aranżujemy. W nowoczesnych donicach do salonu, czyste linie i odważne odbicia są bardzo ciekawe do wymieszania. Jeśli urządzasz lub odnawiasz cały dom albo tylko pomieszczenie, warto mieć pojęcie o podstawowych koncepcjach aranżacji wnętrz w stylu art deco. Pierwszymi koncepcjami, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy aranżowaniu, będą geometryczne kształty i dziewicze linie. Powinniśmy rozumieć, że ważne jest dobre zdefiniowanie kryteriów jak szerokie łuki podobne do uproszczonego projektu samolotu.

Nowoczesne donice do salonu oprócz dobrze zdefiniowanych linii powinny opierać się na popularnym wzornictwie z wykorzystaniem figur geometrycznych kątowych, blokowych obejmujących wpływem dawne świątynie azteckie o kształcie trapezoidy. W czasach dobrze rozwiniętej technologii przemysłowej, towary takie jak stal nierdzewna, aluminium, corten i tekstury wchodzą do art deco, wpływa to na ludzką wizję, a wyrażanie przestrzeni pomieszczenia staje się bardziej twórcze.

Nowoczesne donice do salonu ze stali nierdzewnej jak i również tekstury umożliwiają użycie czystych linii, które nadają poczucie surowości i bogactwa równocześnie. W latach przemysłowych popularne są również inne materiały, np. marmur, heban i szkło. Jeśli chcesz uzyskać błyszczącą powierzchnię, dostępnych jest wiele materiałów w tym stylu.

Projekt wnętrz w stylu art deco rozwinął się pod wpływem wielu innych kultur, nie tylko w jednym kraju, ale również przyniósł wiele efektów z innych krajów z prywatną charakterystyką. Rezultatem jest więcej materiałów związanych z tą sztuką które dają sporo możliwości. Jeśli chcesz odświeżyć wystrój salonu, istnieje również więcej tkanin i w wyższym stopniu miękkich materiałów, takich jak skóra rekina, wzory zebry lub miękkie eleganckie jedwabie, które wpływają na ludzką wizję w sztuce, jeśli chcesz otrzymać wizualizację ciepłych wód pacyficznych, sawann w Afryce bądź piękno stylu chińskiego i japońskiego, przy odrobinie wyobraźni i kreatywności łączącej te materiały, możesz zastosować art deco tak dobrze, jak to realne.

Dodaj komentarz