Donice ogrodowe – wystrój i aranżacja

0

Nie mogę sobie wyobrazić ogrodu, tarasu czy też balkonu bez kwiatów, krzewów, drzewek ozdobnych. Takowe możliwości dają nam donice ogrodowe, o zróżnicowanych formach, wielkościach i pokreślonej kolorystyce.

donice ogrodowe aranżacje

donice ogrodowe - aranżacje

Donice ogrodowe stwarzają wiele ciekawych możliwości aranżacji każdej przestrzeni. Możliwość uprawy w donicach sprawia, że nawet najbardziej niekorzystne środowisko dla roślin nie jest przeszkodą i jesteśmy w stanie je uprawiać. Każda donica daje możliwość dobrania glebę do wymagań roślin, jakie chcemy zasadzić, które nigdy by tu nie wyrosły. Przy użyciu donic, nawet na tarasie wyłożonym glazurą możemy sprokurować oazę zieleni. Odosobniony, nieszablonowy design – nowoczesne donice, sprawia, że odgrywają decydującą rolę i stanowią wyrazistą dekorację przestrzeni, dlatego wybrane otoczenie ich prezentacji musi stanowić dla nich dobre tło.

Donice ogrodowe w aranżacji przestrzeni miejskiej

Nowoczesne donice pięknie prezentują się również w ogrodach miejskich, czy też w pomieszczeniach komercyjnych, mogą również stanowić ciekawe urozmaicenie wnętrz klasycznych jak biura, sale konferencyjne, restauracje, hotele, galerie handlowe. Ozdobne donice ogrodowe umożliwiają łatwy i szybki sposób zmiany określonej aranżacji przestrzeni. Możemy w każdej chwili w łatwy sposób zmienić położenie roślin w raz z donicami tak często jak się nam to podoba. Ponadto, jeżeli znudzimy się widokiem donicy postawionej przy kominku, to w każdej chwili możemy przenieść ją lub przesunąć np. do sypialni, albo w drugi koniec salonu.

O scenografii ogrodu stanowią nie tylko rośliny posadzone w donicach, ale również same kształty, geometria i kolor donic. Ciekawe faktury, kolory, czy forma sprawiają, że donice stają się dla ogrodu kosztownością, wyróżniając jednocześnie piękno prezentowanych w nich roślin. Z dobrym skutkiem podkreślają również charakter ogrodu, tarasu czy balkonu. Istotną cechą donic jest możliwość wprowadzania do naszego najbliższego otoczenia hegemonistycznej ilości roślin. Spontaniczność aranżacji,  łatwa i szybka możliwość zmiany wystroju, to cechy które docenimy sami i wszyscy użytkownicy.

Aranżacja donic to sposób na prezentację kompozycji kwiatowej

Najlepszym sposobem na ułożenie roślin w doniczkach jest połączenie wielu roślin. Magiczna sztuczka polega na łączeniu thrillerów, wypełniaczy i rozlewaczy w jednej doniczce. Wypełniacz jest zwykle najbardziej żywą lub najbardziej atrakcyjną rośliną. To jest centralny punkt twoich doniczek. Wypełniacze służą do wypełnienia przestrzeni, do stworzenia pełnej aranżacji w doniczce. Następnie możesz wyhodować rozlewacze na krawędziach, aby stworzyć więcej wymiarów i  większe zainteresowanie. 

Podążanie za paletą kolorów jest zwykle koniecznością w projektowaniu, aby zwiększyć harmonię i równowagę. Posiadanie palety kolorów w głowie może złagodzić ból podczas zakupów nowych donic. Możesz to zdecydować na podstawie swoich preferencji lub na podstawie koloru roślin, które masz w przydomowym ogrodzie

Dodaj komentarz