Donice podświetlane – kształty i rozmiary na każdą potrzebę

0

W ostatnich latach coraz modniejsze stało się wykorzystywanie podświetlanych donic do wyposażenia własnego ogrodu lub większych przestrzeni, takich jak zewnętrzne miejsca publiczne, bary, restauracje, dyskoteki.

donice podświetlane na tarasie

świecące donice

Donice podświetlane zewnętrzne nie tylko odpowiadają potrzebom estetycznym, ale pozwalają wytyczyć ścieżkę, która może być wejściem do domu lub wjazdem do garażu lub do miejsca parkingowego.

Donice podświetlane oprócz eksponowania roślin i akcesoriów meblarskich, pełnią szczególną funkcję oświetlania ścieżki ułatwiając przemieszczanie się po posesji.

Odporne i wytrzymałe donice podświetlane z polietylenu

Kształty i rozmiary podświetlanych donic są nieskończone. Materiał z którego wykonano donice to polietylen. Jest plastyczny i umożliwia obróbkę i tworzenie donic o bardziej skomplikowanych kształtach. Ponadto materiały te są bardzo lekkie, dzięki czemu można je łatwo podnosić i przesuwać. Jednocześnie są wytrzymałe, mają długą żywotność, ponieważ są odporne na działanie czynników atmosferycznych, a cena jest dość konkurencyjna. Donice z polietylenu nie są toksyczne, nadają się do utylizacji. Są odporne na mróz, jak i długotrwałe, wysokie temperatury latem.

Natura kreuje pomysły i kształty donic podświetlanych

Wybór kształtów i rozmiarów zasadniczo zależy od dostępnych przestrzeni. W przypadku małych przestrzeni wybierzesz wysokie i wąskie donice, w przypadku większych masz możliwość gry na najdziwniejszych kształtach. Firma produkcyjna specjalizuje się głównie w tworzeniu podświetlanych i nieoświetlonych donic o nowoczesnych i bardzo charakterystycznych wzorach. Polscy projektanci dali się zainspirować naturą. Wystarczy pomyśleć o donicy o spiralnym kształcie, która przypomina niepokojący urok tornada. Pokazuje, że w naturze wdzięk i moc mogą się doskonale łączyć. Albo donice inspirowane pełnią księżyca, który oświetla i towarzyszy morzu, które na zawsze łączy Morze Śródziemne z Oceanem Atlantyckim.

Prostsze i bardziej liniowe są świecące donice. Ich kształty są z pewnością bardziej klasyczne i kwadratowe, typowe dla donic zewnętrznych, dostępne w neutralnej wersji sprzyjającej oświetleniu. Najczęściej poszukiwanymi na rynku są typowe zestawy ze światłem białym lub wersją w kolorze RGB, która pozwala na zmianę kolorów. 

Dodaj komentarz