Magiczny ogród księżycowy, jak go stworzyć

0

Wydłuż swój czas przebywania na świeżym powietrzu korzystając nocnej oazy spokoju w zbudowanym śnieżno białym ogrodzie, ogrodzie księżycowym.

taras ozdobiony donicami

taras

 

Długie letnie wieczory są idealne na odpoczynek i wylegiwanie się w ogrodzie. Po zachodzie słońca półmrok zamienia ogród w magiczne miejsce. Brzmienie śpiewu świerszczy, widok wschodzącego księżyca, kwiatowe bukiety zapachowe unoszące się w łagodnym wieczornym wietrze to chwile do delektowania się naturą. Księżycowe białe ogrody upowszechniono wiele lat temu jako panaceum na wzbogacenie subtelnych wieczornych eksperiencji.

Co możemy powiedzieć o ogrodzie księżycowym?

Ogrody księżycowe przeszywają rośliny o białych kwiatach i srebrnych lub wielobarwnych liściach, które można oglądać w odbitym świetle księżyca, koncypują poczucie tajemnicy i romansu. Księżycowe ogrody uwzględniają również kwiaty o wyrazistym wieczornym zapachu, który wzmacniają doznania. Sugestywny krajobraz i dodatki aranżacyjne dodatkowo podkreślają nocną atmosferę.

W półzmroku nasze oczy widzą tylko ograniczony aliaż kolorów i antagonizm. Białe kwiaty działają jak lustra, robiąc wrażenie jakby unosiły się w powietrzu, a przeciwstawne zielone liście znikają w ciemności, kreując magiczny efekt. Kiedy zapada noc, nasze libido jest wyostrzone i stajemy się bardziej dostosowani do widoków, dźwięków i zapachów jakimi obdarowuje nas natura. Środowisko zewnętrzne staje się doświadczeniem wielozmysłowym.

Przykład ogrodu księżycowego

Nie musisz robić rewolucji i ozdabiać całego swojego podwórka księżycowymi roślinami ogrodowymi. Wystarczy niewielka część patio lub zaciszny zakątek tarasu, który możesz zreorganizować i przekształcić w nocne sanktuarium, nieformalne miejsce na spokojną kontemplację lub miejsce na kieliszek wina z przyjaciółmi i sąsiadami.

  • Ustaw ogród księżycowy wszędzie tam gdzie jest łatwy dostęp, lub wybierz miejsce, które można podziwiać z patio, werandy, tarasu lub z wnętrza salonu.
  • Wybierz niczym nie zakłóconą przestrzeń, która pozwoli na obserwację gwiazd i podziwianie księżyca.
  • Skieruj swoją uwagę na grę światła i cienia, które może podkreśla tajemniczość i fortel.

Rozwiń motyw ogrodu księżycowego o gwiazdy

Jeśli chcesz jeszcze bardziej podkreślić niebiański motyw, połącz rośliny z kwiatami i ułóż je w kształcie gwiazdy, utwórz grządki przypominające kształt półksiężyca, dodaj akcesoria w kształcie gwiazdy i księżyca lub zawieś świąteczny sznur migoczących światełek, aby stworzyć wrażenie konstelacji gwiezdnej. Użyj swojej niczym nie skrępowanej wyobraźni i baw się dobrze!

Dodaj komentarz