Donice do ogrodu i na taras z blachy corten

Donice do ogrodu i na taras z blachy corten

2020-12-24 0 przez admin

Blacha corten ma wiele zastosowań w projektowaniu ogrodów i krajobrazu miejskiego. Jest nazywana stalą cortenową, z uwagi na dużą odporność na warunki atmosferyczne. Ma właściwości organiczne, które ewoluują, gdy stal zaczyna się starzeć. Kolory będą się zmieniać w zależności od reakcji stali na środowisko zewnętrzne, ostatecznie stworzy oranżowo-rustykalną, brązową patynę. Nasze donice ze stali corten będą dostarczane w stanie niezwietrzałym lub częściowo zwietrzałym. Po umieszczeniu na zewnątrz rozpocznie się proces starzenia. Proces ten trwa kilka miesięcy. Stal corten ma okres reaktywnej patyny, który trwa od 3 do 4 miesięcy w zależności od lokalizacji i klimatu.

Proces dojrzewania stali corten

Podczas procesu wietrzenia stal cortenowa wytwarza węgiel spływający lub plamiący na sąsiednich materiałach, takich jak kamień lub beton. Aby wyeliminować możliwe zabrudzenie podłoża, wszystkie nasze donice ze stali corten są dostarczane z małymi nóżkami. Podniesiona donica nie ma bezpośredniego kontaktu z materiałem podłogowym. Po początkowym okresie reaktywności stal corten utwardzi się i samouszczelni z niewielkim lub zerowym wyciekiem węgla.

Proces starzenia stali corten jest integralną częścią tego produktu. Jako taki nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za szkody wyrządzone otaczającym materiałom w wyniku wypływu węgla z produktu. Konieczne jest zabezpieczenie każdej powierzchni, która może zostać uszkodzona podczas procesu starzenia.