Nowoczesne fontanny ogrodowe minimalistyczne

0

Nowatorskie fontanny ogrodowe w stylu minimalistycznym to numer jeden sezonu. Fenomenalnie podkreślają styl ogrodu jak i tarasu. Wersja dysz podświetlonych, szczególnie nocą daje nieprawdopodobny efekt wizualny.

fontanny ogrodowe

Spadająca kaskadowo wody podniesiona przez dysze, zasilana pompą pracującą w obiegu zamkniętym, potrafi wprowadzić w nastrój i wywołać efekt zachwytu nas samych i naszych gości.

Modna dekoracja fontanna lub kurtyna wodna, zgodna z estetycznymi standardami w fakturze metalu, do których dążą ludzie zachwyci i stanie się centralnym punktem ogrodu, a niekończąca się spływająca woda i malowniczy urok scenerii sprzyja relaksacji po ciężkim dniu pracy.

Mocne strony fontann ogrodowych zasilanych energią słoneczną

Znamy wiele różnych źródeł energii, których możesz użyć do zasilania pompy fontanny ściennej w ogrodzie czy też stacjonarnej wyglądającej jak donica. Starsze modele fontann historycznie były zasilane energią elektryczną, jednak ze względu na duże zainteresowanie fontannami ekologicznymi w udoskonalonych modelach wykorzystuje się energię słoneczną. W początkowym rozrachunku wydatki na wprawienie w ruch fontanny zasilanej energią słoneczną najprawdopodobniej będą wyższe, ale należy pamiętać, że finalnie będzie to tańsza opcja. Fontanny zasilane energią słoneczną zbudowane są terakoty, miedzi, porcelany aluminium, cortenu lub brązu. Wybór jest ogromny i nietrudno znaleźć odpowiedni model fontanny, który spełni Twoje wymagania projektowe i ekonomiczne. Kompaktowe fontanny można łatwo serwisować, a Ty będziesz czuł się dobrze, wnosząc realny wkład w ekosystem, tworząc jednocześnie relaksującą oazę spokoju w ogrodzie.

Oprócz wizualnego uroku, fontanny stacjonarne wewnętrzne, zwykle zbudowane z aluminium malowanego proszkowo, mogą posłużyć do utrzymania w domu komfortowej temperatury. Alternatywa dla klimatyzatorów i rekuperacji, które wykorzystują te same zasady do chłodzenia  przestrzeni Twojego domu. Z pewnością spadną rachunki za prąd  z tytułu mniejszego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Minimalistyczne fontanny ogrodowe z obiegiem zamkniętym

W  czasach postępu technologicznego możemy po prostu postawić fontannę ogrodową przy ścianie w salonie lub na tarasie. Nie ma potrzeby budowania zbiornika ponieważ dzisiejsze fontanny kompaktowe mają własny. Kopanie, instalacja i czyszczenie pobliskiego zbiornika w ogrodzie nie jest już potrzebne. Ze względu na swoją niezależność i funkcję obiegu zamkniętego fontanna minimalistyczna nie wymaga już prac hydraulicznych. Jednak wodę, która odparuje należy uzupełniać konsekwentnie.

Fontanna ogrodowa w formie minimalistycznej jest doskonałym dodatkiem do każdej rezydencji, ponieważ zapewnia relaksujący spokój i  uszlachetnia miejsce, w którym po całym dniu pracy można usiąść i obejrzeć ulubiony program telewizyjny. Skorzysta na tym każdy domownik, który znajdzie się w bliskości fontanny. Dźwięk spadającej wody emituje jony ujemne, usuwa kurz z otoczenia i alergeny z powietrza, a także tworzy kojące nostalgiczne otoczenie.

 

Dodaj komentarz