Pomaganie Matce Ziemi za pomocą szklanej butelki na wodę

0

Przez bardzo długi czas producenci alkoholu i wina zawsze używali szkła jako jedynej opcji przechowywania. Głównym powodem jest utrzymanie czystości smaku, ponieważ plastik ma tendencję do wpływania na czystość płynu.

szkła do recyklingu

Obecnie ludzie przestawiają się z plastikowych butelek na butelki szklane, jeśli chodzi również o pakowanie wody. Powodem jest to, że szklana butelka na wodę jest łatwa do czyszczenia, w 100 procentach nadaje się do recyklingu i nie nadaje wodzie resztkowego smaku.

Mówiąc o możliwości recyklingu, do 80 procent odzyskanego szkła jest zwykle przerabiane na nowe wyroby szklane. To wielka korzyść dla Matki Ziemi.

Dowiedz się więcej o zaletach szklanych butelek:

1. Łatwy do czyszczenia

Czystość bidonu jest niezbędna i ważna dla Twojego zdrowia, zwłaszcza gdy używasz go na co dzień na siłowni lub podczas ćwiczeń biegowych.

W przeciwieństwie do butelek plastikowych, butelki szklane są łatwe do czyszczenia w zmywarce i można łatwo sprawdzić, kiedy są czyste.

Są również bezpieczne w użyciu w porównaniu z tworzywami sztucznymi. W 1999 roku FDA ostrzegała przed bisfenolem A lub BPA, substancją chemiczną zwykle używaną w tworzywach sztucznych.

2. W 100 procentach nadaje się do recyklingu

Butelki i słoiki wykonane ze szkła są zazwyczaj w 100 procentach poddawane recyklingowi. Dobrą rzeczą jest to, że można je wielokrotnie poddawać recyklingowi bez utraty jakości.

W 2020 roku Polska poddała recyklingowi ponad 3 miliony ton szkła. Pomaga to zmniejszyć zależność od surowców używanych do produkcji nowego szkła. Na każdej tonie szkła z recyklingu oszczędza się ponad tonę zasobów naturalnych.

Recykling szklanych pojemników wytwarza również mniej dwutlenku węgla niż większość materiałów.

Ponadto przemysł produkujący włókna szklane i pojemniki uzyskują swoje materiały po rozsądnych kosztach dzięki szkłu z recyklingu.

3. Szkło nie wpływa na glebę

W przeciwieństwie do niektórych materiałów, które ulegają degradacji, szkło nie ulega degradacji i może pozostawać w glebie w swoim pierwotnym stanie przez dłuższy czas. Szacuje się, że rozkład szkła może trwać ponad milion lat.

Oznacza to, że w żaden sposób nie wpłynie na skład i właściwości gleby. Co więcej, szkło wytwarzane jest w sposób naturalny z różnych materiałów.

Na przykład, gdy w Twoim ogrodzie pęknie szkło, rośliny nadal będą zdrowo rosły. Chociaż szkło nie przynosi korzyści roślinom ani glebie, nie powoduje żadnych szkód.

4. Zmniejszone zużycie energii

Zastosowanie szkła z recyklingu jest korzystne dla środowiska niż nowe szkło, jeśli chodzi o oszczędzanie energii. Recykling jednej szklanki pomaga zaoszczędzić energię wystarczającą do zasilania 100-watowej żarówki przez około cztery godziny.

Również na każde 10 proc. stłuczki szklanej użytej w procesie produkcyjnym , koszt energii spada o 2 do 3 proc.

Dzięki tym liczbom producenci mogą cieszyć się obniżonymi kosztami produkcji i uzależnieniem od zasobów naturalnych.

Najważniejsze!

Szkło jest bezpieczne w użyciu i nie wypłukuje chemikaliów ani innych materiałów podczas trzymania napojów dla sportowców lub wody.

Są też wady, takie jak jest łamliwość i zwykle wyższy ciężar w odniesieniu do plastikowych i metalowych butelek. Ale jeśli trzymasz ją w bezpiecznym miejscu, szklana butelka na wodę może być poręcznym narzędziem do noszenia przy sobie.

Co najważniejsze, szkło jest przyjazne dla środowiska. Będziesz wspierać światowe wysiłki na rzecz ochrony środowiska i pomagać Matce Ziemi.

 

Dodaj komentarz