Pomysły na prezent na nowe mieszkanie: Co wybrać, aby zachwycić gospodarza?

0
prezent-na-nowe-mieszkanie

Wybierasz się na parapetówkę i zastanawiasz się, co przynieść gospodarzowi na tę okazję? Nie martw się! Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych pomysłów prezentowych na nowe mieszkanie. Dowiedz się, co warto kupić, a czego lepiej unikać.

Dylemat wyboru prezentu na nowe mieszkanie

Wybór prezentu na parapetówkę może być problematyczny. Z jednej strony opcji jest wiele, ale z drugiej często trudno jest zdecydować się na konkretny produkt, nie znając gustu gospodarza ani stylu jego mieszkania. Ale nie ma powodu do obaw, jest sposób na wyjście z tej sytuacji. Istnieją prezenty na tyle uniwersalne, że sprawdzą się prawie zawsze i przyniosą obdarowanej osobie wiele radości.

Roślinka lub doniczka

Najbardziej klasyczny, sprawdzony i co najważniejsze – bezpieczny prezent na parapetówkę to roślina. Rośliny dodają wartości każdemu wnętrzu. Nie ma znaczenia, czy ktoś urządził je w stylu skandynawskim, retro czy industrialnym – kwiaty ożywiają przestrzeń i nadają jej różnorodności. Wybierając roślinę, warto skupić się na mniej ekstrawaganckich gatunkach. Bujne i barwne kwiaty nie zawsze będą pasować do designu wnętrza. Nie kupuj także paprotek, które były modne jeszcze w zeszłym ustroju.

Jeśli natomiast gospodarz ma już sporo kwiatów, warto rozważyć dla niego doniczkę. Ciekawe, oryginalne wzory można znaleźć np. w sklepach internetowych. Przy takim prezencie również trzeba zachować odrobinę ostrożności. Jeśli nie wiesz, jak zostało urządzone mieszkanie, kup produkt w stonowanych kolorach bez odważnego i charakterystycznego wzornictwa.

Stojak na wino

Stojak na wino to elegancki i dość uniwersalny prezent. Może służyć również do przechowywania innych rodzajów alkoholu. Jeśli ktoś nie jest wielkim miłośnikiem wina i pije je tylko od czasu do czasu, bardzo możliwe, że nie zdążył się jeszcze zaopatrzyć w taki gadżet. Jednakże, bądź ostrożny, gdy kupujesz stojak na wino dla prawdziwego znawcy tego rodzaju alkoholu. Prawdopodobnie przechowuje swoje ulubione wina nie w stojaku, a w prywatnej winiarni schowanej w piwnicy lub spiżarni.

Ramka na zdjęcia

Ramka na zdjęcia to także jeden z najbardziej klasycznych prezentów na nowe mieszkanie. Kupując taki prezent, szanse na popełnienie gafy są minimalne. Jeśli wybierzesz ramkę o klasycznym designie, powinna pasować do każdego wnętrza, bez względu na styl, w jakim zostało urządzone.

Patelnia

Dobra jakościowo patelnia to bardzo praktyczny i bezpieczny prezent. Nawet jeśli gospodarz ma już kilka takich naczyń, kolejna nie powinna stanowić problemu, zwłaszcza że patelnie zużywają się, występują w różnych rozmiarach, a ta, którą podarujesz, może okazać się uzupełnieniem ich „kolekcji”.

Czego unikać?

Unikaj kupowania pojedynczych kubków, kieliszków lub szklanek. To nieeleganckie i problematyczne. Po co komu jedna szklanka, która nie pasuje do jego zestawu? Odpuszczaj też poszukiwania obrazów – nie każdy jest miłośnikiem sztuki, a ponadto cenione dzieła malarskie kosztują fortunę. Również nie sprawisz nikomu przyjemności, gdy na parapetówce podarujesz komplet sztućców. Zazwyczaj od tego elementu zaczyna się uzupełnianie kuchennego wyposażenia.

Podsumowanie

Podsumowując, jeśli chodzi o wybór prezentu na nowe mieszkanie, postaw na przedmioty praktyczne, uniwersalne i poprawiające komfort życia bez narzucania konkretnego stylu czy gustu. Śledząc te wskazówki, na pewno ucieszysz obdarowaną osobę i przyczynisz się do uczynienia ich nowego domu jeszcze bardziej przytulnym. Szczęśliwego obdarowywania!

Warto przeczytać!

Dodaj komentarz