Pięć kolorowych piękności, których (prawie) nie da się zabić

0

Dzielimy się swoimi najlepszymi wskazówkami dotyczącymi roślin, które są trudne do zabicia. Możesz wybrać wszystkie albo jedną z nich.

rośliny, których nie ds się zabić

Czy podoba Ci się pomysł roślin domowych, ale po próbach i niepowodzeniach w przeszłości brakuje Ci wiary w swoją zdolność do utrzymania ich przy życiu? Uznaj to za znak, aby spróbować jeszcze raz. Kluczem jest wybór gatunków roślin, które są bardzo, bardzo trudne do zabicia. Ale czy takie rośliny istnieją? Tak!

Wiele roślin domowych nie przetrwa w wyniku dwóch głównych błędów pielęgnacyjnych: nadmiernego podlewania i dostarczania zbyt małej lub zbyt dużej ilości światła słonecznego. Tak więc wybór rośliny, która prawie nie potrzebuje światła i wody, zapewni ci sukces.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest „klimat” w twoim domu. Czy ma tendencję do zawilgocenia? Lub, jeśli chcesz, aby klimatyzator buczał regularnie, lepiej wybierz roślinę, która toleruje bardziej suche środowisko (lub zainwestuj w mgiełkę do roślin ), tworząc ogród terrarium lub umieszczając rośliny w łazience, w których para wodna uszczęśliwi gatunki kochające wilgoć.

Tutaj wielokrotnie nagradzany ogrodnik i ekspert od krajobrazu, przedstawia pięć roślin domowych, których praktycznie nie można zabić.

1 Język teściowej

To wytrzymały, wyprostowany sukulent, który rośnie w podobny sposób w ogrodzie, jak i w mieszkaniu. Dzięki żywym zielonym i żółtym liściom są wspaniałymi roślinami doniczkowymi, są łatwe w rozmnażaniu i pielęgnacji. Koniecznie należy go sadzić w przepuszczalnej glebie i  podlewać wodą od czasu do czasu.

2 Aspidistra (fabryka żeliwa)

Pseudonim mówi wszystko! Ta wytrzymała roślina rośnie w cieniu pod drzewami i krzewami. Jest również idealny do chłodniejszych pomieszczeń w domu z  pośrednim światłem słonecznym. Jej ciemnozielone liście rosną wolno, więc z biegiem czasu nie będziesz musiał dawać jej dużo więcej miejsca. Może go unicestwić tylko zbyt dużą ilością słońca.

3 Diabelski bluszcz

Pochodząca z regionów tropikalnych i umiarkowanych roślina ta będzie się dobrze rozwijać w pomieszczeniach w większości klimatów. Dobrze rośnie w pełnym lub półcienistym miejscu na zewnątrz. Jako rośliny domowe dobrze poradzą sobie w jasno oświetlonym miejscu, jednak będą również rosły w warunkach słabego oświetlenia. To doskonała roślina do pomieszczeń o słabym oświetleniu, takich jak łazienki.

4 Głóg indyjski

Jeśli mieszkasz blisko plaży, jest to idealna roślina dla Ciebie. Ta wiecznie zielona roślina jest praktycznie kuloodporna i przetrwa w każdych warunkach. Doskonale odporna roślina na pełne słońce, która może również przyjmować słone powietrze.

5 Sukulenty z kury i kurczaka

Kura i kurczaki to powszechna nazwa grupy małych sukulentów, wskazująca na roślinę, która posiada powiększone części do przechowywania wody, dzięki czemu są odporne na suszę. Upewnij się, że gleba jest swobodnie osuszana, a te będą żyły wiecznie.

Spróbuj tych donic

Samonawadniająca się doniczka

Zaprojektowana w Polsce doniczka o organicznym kształcie i neutralnym kolorze będzie świetnie wyglądać zarówno w minimalistycznych, jak i nadmorskich domach. Funkcja samonawadniania oznacza, że ​​możesz napełnić ją wodą, a doniczka zrobi resztę! Odpowiednia do wszystkich wymienionych roślin.

Dodaj komentarz