Zaplanuj swój salon: pomysły i plany dla małych i dużych pomieszczeń

0

Zapomnij o zgadywaniu — i karkołomnych eksperymentach — przy aranżacji mebli dzięki tym koncepcjom układu salonu

zaplanuj swój salon

Jedną z pierwszych rzeczy, które robimy, gdy widzimy pokój po raz pierwszy, jest zapoznanie się z opcjami aranżacji mebli. Czasami może być więcej niż jedna świetna opcja. Czasami rzeczy takie jak okna, kominek lub drzwi mogą ograniczać opcje i przeszkadzać właścicielowi domu w rozmieszczeniu mebli.

 Zaplanuj salon

Salony to jedne z naszych ulubionych pomieszczeń do dekoracji. Pokoje dzienne czasami mają złą reputację jako najbardziej niewykorzystane pomieszczenie w domu, a niektóre domy nawet ich nie mają. Są to dość tradycyjne przestrzenie bez określonego zastosowania, takie jak kuchnia czy łazienka. Myślimy, że dlatego lubimy je dekorować; chodzi o meble. Oto kilka świetnych przykładów planów pięter z meblami, które nie tylko świetnie wyglądają, ale w pełni wykorzystują cechy architektoniczne pomieszczeń.

Lubimy zaczynać od planu mebli, biorąc pod uwagę różne kąty pomieszczenia. Ta wspaniała przestrzeń w układzie otwartej koncepcji wykorzystuje widok z dwiema unoszącymi się na wodzie sofami, które tworzą wersję przekrojową skierowaną na zewnątrz.

Z innej perspektywy widać wyraźnie, jak utworzenie narożnika z sofami tworzy wizualną separację od przestrzeni jadalnej tuż za salonem.

Ten przystojny salon przyciąga wzrok swoimi mocnymi neutralnymi kolorami, a projektant podjął również poważne wyzwania. Salon znajduje się tuż za drzwiami wejściowymi, więc za pierwszą sofą umieszczono długi stół-konsolę, aby stworzyć wrażenie wejścia. Dwie ustawione naprzeciwko siebie sofy zapewniają doskonałą symetrię, dodając pomieszczeniu przejściowego charakteru. Przed kominkiem, który znajduje się w rogu, ustawiamy dwa krzesła. Kominek w tym przypadku działa raczej jako tło niż punkt centralny.

Przenośne meble w tym przypadku są najlepszą strategią. Z przeciwnego kąta widać wyraźnie, że ten pokój zapewnia jednocześnie wspaniały widok i wygodne siedzenia do oglądania telewizji.

Oto częsty warunek w mniejszym pokoju z dużą ilością dużych okien. Nie bójmy się odsunąć mebli od ścian. Ta klasyczna aranżacja sprawia, że ​​mały pokój wydaje się większy, a goście mają do wyboru wiele miejsc siedzących. Zwróćmy uwagę na otomanę zamiast stolika kawowego. Taca zapewnia twardą powierzchnię na kwiaty lub napoje. Zasłony mają naturalne miejsce do opadania, ponieważ meble są odsuwane od ścian.

Zaplanuj rozmieszczenie mebli

Umieszczenie sofy w tej przestrzeni zapewnia wizualną przerwę od kuchni. Dwa krzesła ustawione obok siebie przed francuskimi drzwiami zapewniają dodatkowe miejsce do siedzenia, ale nie zasłaniają widoku. Dwa mniejsze taborety umieszczone przed kominkiem zapewniają więcej miejsc do siedzenia, ale nie zaśmiecają głównej części wypoczynkowej ani nie blokują widoku na kominek.

Ta klasyczna aranżacja mebli składa się z 2-osobowych sof ustawionych naprzeciw siebie oraz wspaniałego stolika kawowego pomiędzy nimi. Możemy rozważyć niski i długi szezlong, aby oddzielić długą przestrzeń i pomóc w zdefiniowaniu dwóch miejsc do siedzenia.

Użyj środkowego stołu, aby podzielić dwie przestrzenie. Duże pokoje mogą być równie trudne jak małe pokoje; mogą być zimne i przepastne. Celem jest sprowadzenie ich do ludzkiej skali i zachęcenie do wygodnego gromadzenia się.

Jeśli mamy kominek z boku, rozważmy jeden fotel z boku, tworzący narożnik z sofami naprzeciwko krzesła. Tworzy to wizualną symetrię. Zwróćmy uwagę na wielki stół do gry w rogu, który znajduje się w oknie z całym wspaniałym światłem słonecznym.

Zaplanuj kącik wypoczynkowy w salonie

Uwielbiamy wybór dwóch krzeseł z sofą naprzeciwko. Wygląd krzeseł przed francuskimi drzwiami jest lekki i przestronny. Ponadto ustawienie krzesła pozostawia wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć ładną winietę po lewej stronie kominka. Zawsze starajmy się umieścić małe stoliki obok miejsc siedzących, aby odłożyć napoje lub książki. Preferujemy stoły, które nie są takie same, ale mają indywidualny charakter.

Regały na książki stanowią świetne tło. To bardzo mały pokój z wyzwaniem narożnego kominka. Regał dodaje głębi i wizualnej skali pomieszczeniu. Ta niewielka przestrzeń pomieści co najmniej osiem dorosłych osób dzięki pomysłowemu umieszczeniu szezlonga jako dodatkowego miejsca do siedzenia.

Klasyczny przekrój jest nadal świetną opcją. Myślę, że w tym planie jest duża wszechstronność. Posiada dużą, wygodną sekcję do oglądania telewizji, dwa dodatkowe krzesła, które dodają uroku oraz ruchomy element do postawienia telewizora. Wysokość szafki telewizyjnej dodaje przejściowej atmosfery industrialnej estetyce.

Dodaj komentarz