Budowa wodospadu: jak się do tego zabrać

0

Jeśli masz staw, możesz wpuścić do niego wodospad. Jeśli w ogrodzie nie ma jeszcze punktu poboru wody, ustaw nieckę zbiorczą lub podnieś nieckę zbiorczą na poziomie gruntu. Następnie dobierz rozmiar tak, aby pasował do planowanego wodospadu.

oczko wodne z wodosoadem i wylewką

Znajdź odpowiedni wodospad do swojego ogrodu w sklepie internetowym

Od klasycznych po zabawne: fontanny i składowe wodospadów są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i wzorów.  Zredukowane kształty, takie jak prostopadłościany lub kule o gładko wypolerowanych powierzchniach wykonane z chłodnych materiałów, takich jak stal nierdzewna, kamień czy beton, nadają się do  nowoczesnego otoczenia. Alternatywą są kamienie powietrzne wykonane z nieprzetworzonego kamienia naturalnego. Harmonijnie wpisują się w naturalnie utrzymane ogrody z bujną roślinnością. Jeśli Twój ogród jest zaprojektowany bardziej romantycznie, wybierz figurkę tryskającą wodą zamiast zwykłej fontanny. Właściciele zwykle próbują uaktualnić swój obszar wodny z klasycznym wyglądem fontanny lub wody funkcją . W tym celu można zintegrować oświetlenie nastrojowe, również za pomocą inteligentnego sterowania.

Zbuduj wodospad ze strumieniem

Swoim delikatnym pluskiem fontanny ożywiają ogród i poruszają stawem. Niespokojna powierzchnia odstrasza owady, takie jak komary. 

Do wodospadu wybierz pompę, która poradzi sobie z ilością wody i nachyleniem. Upewnij się również, że jest tak cicha, jak to możliwe. Ponadto podczas planowania pamiętaj, że potrzebuje energii elektrycznej. Alternatywnie możesz użyć plastikowej miski. W przypadku wszystkich wariantów pomyśl o wężu, który zostanie zainstalowany później. Musi być w stanie skierować wodę z basenu z powrotem do góry. Do odpływu wody wykorzystuje się już istniejącą podniesioną powierzchnię w ogrodzie. Nasyp lub zbocze odciąży cię od pracy. Jeśli nie ma takiego miejsca, sam je budujesz. Ułóż wzgórze lub zbuduj mały mur. Na górnym końcu montujesz misę wodospadu, kamień źródłowy lub gargulec. Zastanów się, czy woda powinna płynąć po różnych tarasach jako strumień, czy wolisz, aby spływała prosto w dół. Tutaj masz wybór: możesz całkowicie swobodnie planować lub skorzystać z gotowego zestawu wodospadu  lub elementów wodospadu. Są one dostępne w różnych stylach, od nowoczesnych po naturalne. W zależności od modelu jest tam wszystko, czego potrzebujesz do wodospadu. Często nie trzeba kupować osobno elementów schodkowych wraz z przyłączami i resztą technologii. Zaprojektuj swój wodospad jak strumień. Zaplanuj kilka kroków, aby woda spłynęła w dół. Najłatwiej to zaplanować i wdrożyć z gotowymi plastikowymi pojemnikami. Jeśli potrzebujesz bardziej indywidualnych kształtów, możesz wylać umywalki z betonu.

Relaks przy wodospadzie w ogrodzie

W naturalnym stylu konieczne są grube kamienie i / lub kamienne płyty. Szczególnie ładne są sadzawki oczka wodne wykonane z kamiennych schodów. Do sztucznego wodospadu można wykorzystać przedmioty w różnym wieku, takie jak duże gliniane garnki lub gliniane misy, dzban, a nawet stary fortepian. Puść wodze fantazji. Są też wodospady, w których woda nie zbiera się w stawie, lecz spływa po schodach prosto do pompy. Sprawdź wiele przykładów wodospadów do ogrodu i stwórz własne! Wszystkie te elementy tworzą szczególnie naturalny wygląd, ponieważ tak właśnie wyglądają rzeki z wodospadami w naturze. Twój wodospad zyska ostateczny szlif, jeśli zaprojektujesz go również z odpowiednimi roślinami wodnymi. Powinny one być roczne, ponieważ zimą pompa nie działa z powodu temperatur, co oznacza, że ​​rośliny nie są zasilane wodą i obumierają.

Wodospady w ogrodzie otoczone przytulnymi kwiatami

Wodospad o naturalnym wyglądzie w środku zacisznego ogrodu szybko przyciąga wzrok. Płynąca woda przyciąga ptaki i motyle, dzięki czemu przebywanie na świeżym powietrzu staje się prawdziwym przeżyciem. A co najlepsze – przy odrobinie umiejętności każdy może stworzyć podobną oazę dobrego samopoczucia. Sam określasz parametry, w zależności od tego, ile masz miejsca na zewnątrz.

 

Dodaj komentarz