Mozaika złota w łazience – subtelny luksus

0
mozaika złota w łazience

Złota mozaika – łazienka

Złoto to niezwykle cenny sprzymierzeniec w walce o przytulne i niepowtarzalne wnętrze. Nie dość, że doda naszemu pomieszczeniu nieco luksusowego charakteru, może nam się przydać do wyróżnienia naszego pokoju na tle wielu podobnych, minimalistycznych aranżacji prosto z katalogów. Jeśli jednak zdecydujemy się na użycie złota mozaikowego, powinniśmy mieć pewność, czy reszta pomieszczenia „udźwignie” taki dodatek. Jak w takim wypadku zaaranżować nasze wnętrze, żeby użyte złoto nie zdominowało naszej łazienki i nie zamieniło prestiżu w banalny kicz?

Po pierwsze – inne kolory!

Złoty bez wątpienia od razu rzuci się w oczy, więc powinniśmy pamiętać, żeby przełamać jego moc innymi dodatkami. Jakie inne kolory najlepiej sprawdzą się w połączeniu z tym królewskim? Przede wszystkim podstawowe, wnętrzarskie barwy, takie jak czerń, biel oraz różne odcienie szarości i brązu.  

Dzięki uniwersalności wyżej wymienionych barw nie musimy się martwić, że złota, szklana mozaika przytłoczy ogólny obraz wnętrza. Dzięki zestawieniu jej ze stonowanymi kolorami osiągniemy rewelacyjny efekt, bez obaw, że zahaczymy o kicz. 

Dodatkowo każdy z podstawowych kolorów uwypukli inny aspekt złotych wstawek. W połączeniu z czernią dostaniemy bardzo luksusowe, choć nieco surowe wnętrze, doskonale wpasowujące się w standardy stylów takich jak loft. Biel natomiast sprawi, że nasza łazienka zyska nieco przytulności, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na odcień złota mozaikowego wpadający w róż. 

Po drugie – dodatki!

Złota mozaika na ścianie łazienkowej spełni swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będziemy pamiętali o odpowiednim wyważeniu i dodatkach, które pozwolą nam przełamać jej kolorystyczną moc. Doskonale sprawdzą się do tego różne elementy, takie jak choćby czarne listwy wykończeniowe. Dzięki temu nasze złoto nie będzie przytłaczać całego obrazu ściany. Zarówno listwy, jak i złotą mozaikę w atrakcyjnych cenach można znaleźć tutaj: https://listwy.online/mozaiki-zlote/.

Złoty środek

Najważniejszą rzeczą, o jakiej musimy pamiętać przy aranżacji wnętrza z użyciem złotej mozaiki, to fakt, że w tym wypadku rzeczywiście mniej znaczy więcej. Nie upychajmy złotego wszędzie, gdzie będzie to możliwe, ponieważ zamiast oczekiwanego efektu uzyskamy jedynie przesadę i nieco kiczowaty wydźwięk pomieszczenia. Złoto to bardzo mocny kolor, który zdecydowanie lepiej sprawdzi się, gdy będzie odpowiednio stonowany i umiejętnie przełamany innymi barwami. 

Wyjątkiem od tej reguły może być mocny styl barokowy, który z założenia ma przedstawiać jak największy przepych. W tym wypadku nawet cała ściana pokryta złotą, szklaną mozaiką będzie wyglądała odpowiednio, jednak reszta wnętrza również będzie musiała korespondować z tym bogatymi zdobieniami. 

Dodaj komentarz