Wnętrze w stylu retro dla nowoczesnego domu

0

Inspirowane stylem retro wnętrza i przestrzenie mieszkalne powróciły w ciągu ostatniego roku. Odważne kolory, takie jak fiolet, są reklamowane jako najgorętsze kolory ostatniego sezonu. Złote i srebrne akcenty pojawią się w topowych trendach wnętrzarskich nadchodzącego roku.

salon w stylu retro

 

Nadszedł czas, aby wprowadzić styl retro i odrobinę wdzięku do Twojego domu. W dzisiejszych czasach większość postępowych właścicieli domów przenosi do kuchni style vintage i retro. Nadszedł czas, aby wyjść poza schematy. Szykowny i modny, prosty wystrój w stylu retro często może mieć duży wpływ na klimat każdej przestrzeni życiowej.

Postawa retro nie oznacza, że ​​musisz przesadzać z jasnymi kolorami i żywymi wzorami. Możesz wybrać motyw retro w bardziej innowacyjnym stylu. Wprowadź fajne nowoczesne krzesła z połowy stulecia, stylowe kominki,  wzorzyste dywaniki, stylowe donice lub wybrane inne elementy. Ważne, by podkreślić istniejący współczesny styl Twojego domu, błyskawicznie wyróżniając go na tle przyziemności.

Styl retro we współczesnym salonie

Najczęściej pomysły na projekty retro łączą się z odważnymi kolorami, skomplikowanymi wzorami i ogólnym designem. Styl ten jest bardziej przesadzony niż subtelny. Odświeżająco bogaty wygląd może nie pasować do każdego salonu i dowolnego motywu. Wydaje się jednak organiczny i elegancki, gdy jest dobrze wykonany. Wprowadź kilka klasycznych krzeseł, stół i ewentualnie jeden lub dwa elementy wystroju w stylu vintage, aby podkreślić styl retro. Całkowicie inspirowany stylem retro salon może być przytłaczający, ale na tym polega jego piękno!

Atrakcyjność stylu retro w kontekście motywu nowoczesnego

Styl retro i vintage jest obecnie atrakcyjny, może to być kwestia czasu, kiedy świat projektowania wnętrz ponownie je odrzuci. Generalny remont salonu, który wymaga całkowitej przebudowy jest zarówno drogi, jak i niewygodny. Dlatego wielu właścicieli domów i projektantów decyduje się na subtelny dodatek wystroju w stylu retro, zachowując jednocześnie motyw nowoczesny lub współczesny. Dodając pojedyncze umeblowanie, zasłony, stolik kawowy, donice lub tapetę do ściany akcentującej, by stworzyć poczucie nostalgii bez rozległego remontu.

Pomysł polega na stworzeniu salonu, który pozostaje ponadczasowy i można go łatwo zmieniać wraz ze zmieniającymi się trendami w projektowaniu. Wyprowadzanie kilku krzeseł lub wymiana grafiki na ścianę jest łatwa.

Jeśli zdecydujesz się na projekt wyłącznie w stylu retro, upewnij się, że naprawdę go kochasz i będziesz go trzymać przez kilka nadchodzących sezonów.

Naprawdę nie musisz ograniczać się do jednego konkretnego wyglądu, próbując dodać akcenty retro do swojego salonu. Zapraszamy do sklepów z różnych epok. Obecnie wiele firm przygotowuje się teraz do odtworzenia tych słynnych mebli i akcesoriów z minionej epoki. Dostępnych jest wiele opcji. Czy jesteś gotowy, aby zanurzyć dłonie w porywającej zabawie w stylu retro?

Dodaj komentarz