Jak dekorujesz pokój gościnny? Praktyczne pomysły

0

Dekoracja pokoju gościnnego, jeżeli chcesz być kreatywny to musisz pomyśleć o każdym innym miejscu w domu, nie zapomnij o wolnym pokoju.

sypialnia i donice

donice w sypialni

Aby było zachęcająco, pomyśl o teksturze. Ściany z tkaniny nie muszą kosztować fortuny i odmienią przestrzeń, nadając jej wyrafinowany wygląd, jednocześnie zapewniając przytulność i ciepło. Z tego samego powodu używaj odpowiednich rolet rzymskich lub zasłon i bądź tu nieco bardziej kreatywny manipulując wzorem i kolorem.

 

Upewnij się, że pokój gościnny nie ma zaniedbanej atmosfery i powieś tyle zdjęć, ile masz we własnej sypialni. Następnie dodaj szczegóły, takie jak świeże kwiaty w pięknych donicach lub nawet sztuczne kwiaty w wazonie. Dekoracje roślinne sprawią, że wolny pokój będzie wyglądał na gotowy do akcji, jeśli pojawią się goście w ostatniej chwili. Przemyślane dodatki do mebli też będą miały znaczenie. Tutaj  można umieścić vintage tapczan we wnęce okna, a sofę postawić w nogach łóżka. Pobyt w takim pokoju uświetni bonus w postaci wygodnego fotela lub sofy. Stworzy piękne miejsce do czytania, drzemki lub podziwiania pięknego widoku.

Jak udekorować mały pokój gościnny?

 

Kanapa to dobry sposób na powiększenie pomieszczeń o ograniczonych wymiarach i zapewnienie kącika wypoczynkowego. W tym schemacie projekt wnętrza zakłada wybór eleganckiej palety kolorów akcentowanych żywym wzorem, aby nadać pomieszczeniu energię i świeżość. Pościel, którą wybierzesz, również może mieć znaczenie. W małych pokojach gościnnych zrezygnuj z pokaźnej narzuty. zamiast tego użyj cienkiej kołdry, która składa się jak koc. Oznacza to, że nie musisz szukać miejsca na przechowywanie zapasowej pościeli.

Jakie są najlepsze kolory dla pokoju gościnnego?

 

Przy dekorowaniu pokoju gościnnego łatwo jest trzymać się neutralności. Przestrzeń jest w rzeczywistości idealną okazją, aby wyjść trochę poza strefę komfortu. Goście odwiedzają nas raczej przez stosunkowo krótki czas, dlatego lubimy podchodzić do przestrzeni dla gości tak, jak do ekscentrycznego hotelu butikowego. Wzorzysta tapeta z charakterystycznym wzorkiem w odważnym kolorze zawsze sprawdza się szczególnie dobrze. Pamiętaj, że przestrzeń pokoju, to przede wszystkim strefa relaksu, więc zastanów się nad uspokajającą paletą kolorów. Nasze ulubione propozycje, to blady róż, lawenda, delikatne szarości, ciepła szarość i zieleń szałwii.

Większość dekoratorów zgadza się, że podwójne łóżka zapewniają mniejszą elastyczność i inwestują w tapczany, które można ze sobą połączyć. Komfort jest kluczowy. Zaczynając od materaca, nakładki, poduszek i pościeli – wszystko powinno być tak luksusowe, jak w luksusowym hotelu. Jeśli pracujesz z ograniczonym budżetem, materac z co najmniej 1000 sprężyn kieszeniowych powinien wystarczyć. Pomyśl o szczegółach, upewnij się, że jest miejsce na wieszanie ubrań – wygodniejsze niż szuflady na krótki pobyt. Zostaw ładowarkę do telefonu lub zainstaluj gniazdko ścienne USB. Umieść ładną półkę na bagaż dla tych, którzy nie zostają na tyle długo, aby się rozpakować. Dodaj koszyk miniaturowych butelek, kremów i pasty do zębów na wypadek, gdyby goście o czymś zapomnieli.

Ze względu na zdrowie psychiczne wszystkich, zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia, dobrze jest zrobić wygodną część wypoczynkową. Sofę, fotel lub szezlong w wolnej sypialni pozwala gościom przejść na wypoczynek na drzemkę lub poczytać, a gospodarzom przygotować się na wieczór. Zostaw także książki, aby zapewnić im rozrywkę. Jeśli nie ma miejsca na stolik nocny, jedyną sztuczką jest wyrzeźbienie płytkiej niszy o głębokości około 20 cm z każdej strony łóżka, w której zmieści się szklanka wody, zegar i książki. Nie zapomnij też o dobrym oświetleniu.

Dodaj komentarz