Jak zbudować drewnianą altanę

0
drewniana altana

W Polsce producenci dostarczają swoim klientom przydatne produkty do samodzielnego montażu, wraz z łatwymi do wykonania instrukcjami obrazkowymi. Drewniana altana to ładny i prosty w budowie produkt ogrodowy.

Podpowiadamy, budowa drewnianej altany nie powinna zająć średnio dwóm osobom więcej niż kilka dni, pod warunkiem, że mają one stosunkowo dobrze rozwinięty zmysł techniczny i nie są uzależnieni od warunków pogodowych. Przy budowie altany konieczna może być podstawowa obróbka drewna. Tu przydatne okażą się chociażby tarcze do szlifowania drewna.

Gdzie umieścić altanę w ogrodzie?

Altanę można z powodzeniem ustawić niemal w dowolnym miejscu w ogrodzie za domem. Jeśli chcesz stworzyć przytulną część wypoczynkową lub dyskretną strefę wanny z hydromasażem, możesz schować ją w rogu, pozostawiając przestrzeń między nią a granicą ogrodu. Możesz też chcieć, aby była bardziej centralnym elementem ogrodu, na przykład ze stołem jadalnym, w takim to przypadku równie dobrze może wyglądać w środku ogrodu.

Jak przymocować altanę do płyt chodnikowych?

Jeśli masz wątpliwości, jak przymocować altanę do płaskiej i równej powierzchni, na której ją instalujesz, możesz użyć wsporników typu L zawartych w pakiecie mocującym (dotyczy wybranych zestawów), aby przymocować nóżki słupka do płyty chodnikowej. Nie zalecamy zakopywania drewna w ziemi, w tym rozwiązaniu możesz zrobić to ładnie i bezpiecznie.

Jak przymocować altanę do tarasu?

Możesz także zainstalować altanę na tarasie, pod warunkiem, że jest równy. Może stać swobodnie lub być przymocowany za pomocą wsporników L przy użyciu tej samej metody, co powyżej. Jest to popularny wybór, szczególnie jeśli masz wannę z hydromasażem i możesz stworzyć uroczą część wypoczynkową z tarasem.

Jak uszczelnić altanę?

Aby zapewnić pełną ochronę drewnianej altany przed czynnikami atmosferycznymi, zalecamy nałożenie na drewno przezroczystego środka hydrofobowego. Drewno jest jednak impregnowane ciśnieniowo, co oznacza, że ​​jest bardziej odporne na wchłanianie wilgoci, a tym samym na gnicie. Więc jeśli chcesz zastosować środek hydrofobowy, nie musisz tego robić tak często.

Co umieścić pod altanką?

Altany to naprawdę wszechstronna konstrukcja ogrodowa, bardzo popularna wśród artystów, ponieważ mogą pomieścić bary ogrodowe, wanny z hydromasażem, jadalnie i części wypoczynkowe. Alternatywnie możesz zdecydować się na pergolę jako oszałamiającą centralną część ogrodu, z pnącymi się po niej roślinami i pięknymi kwietnikami u jej stóp. Co powiedziałaby o Tobie Twoja konstrukcja ogrodu?

Odkryj na tym portalu szerszą ofertę drewnianych konstrukcji ogrodowych, w tym altany, pergole, fontanny, oczka wodne.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz