Trzy wskazówki: Jak stworzyć ponadczasowy salon

0

Salon to przestrzeń, która nadaje ton całemu domowi. To miejsce, w którym można odpocząć, spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

ponadczasowy salon

Salon, to jedno z najważniejszych pomieszczeń, w które warto inwestować. Aby nie zmieniać wnętrza salonu co kilka lat, warto postawić na ponadczasowy i nowoczesny design z najwyższej półki, który nawet po kilku latach będzie wyglądał świeżo . Jak to zrobić?

Najważniejszą rolę odgrywa sofa

Nie ma wątpliwości, że sofa jest ważnym elementem w salonie. Trendy na sofy nie zmieniają się tak często, więc to od Ciebie zależy, jaki rozmiar i kształt wybierzesz, aby pasował do ​​Twojej rodziny i przyjaciół. Trzymaj się jednak umiarkowanych kolorów i sprawdzonych materiałów. Na przykład białe sofy wyglądają majestatycznie, ale nie nadają się do domów w którym są z małe dzieci i zwierzęta. Dla większości ludzi najlepszym materiałem obiciowym jest tkanina w neutralnym kolorze lub skóra. 

Wybierz umiarkowane kolory

Jeśli chcesz stworzyć wnętrze, które nawet za pięć lat będzie nowoczesne i będzie wyglądać luksusowo, mądrze dobieraj materiały i kolory. W szczególności kupuj najdroższe elementy, takie jak sofa, krzesła relaksacyjne i krzesła do jadalni, w neutralnych kolorach – szary, beżowy, czarny lub biały. Możesz kupić kolorowe dodatki, które możesz częściej zmieniać w swoim mieszkaniu – poduszki, obrazy itp. Możesz też pomalować ściany lub położyć na nich tapetę w wyrazistym kolorze lub wzorze i zmieniać, kiedy chcesz.

Biel to klasyka, ale możesz wybrać inne naturalne kolory, takie jak niebieski, zielony i brązowy.

Minimalizm dominuje w salonach

Duże i ciężkie, zdobione szafy sięgające sufitu, które znasz z salonu dziadków, już dawno zniknęły, podobnie jak wiele innych mebli. Wybierając nowy zestaw do salonu postaw na prostotę, klasykę i minimalizm. W minimalistycznym domu ściany powinny być neutralne, wyjątek stanowi jedno lub dwa dzieła sztuki. W ten sposób uzyskasz luksusowy dotyk.

Oto kilka wskazówek, jak stworzyć ponadczasowy i luksusowy dom, w którym z przyjemnością będziesz spędzać czas. Możesz sprawdzić nasze inne artykuły aby uzyskać więcej inspiracji.

Artykuł przygotowano przy współpracy https://oltaconceptstore.eu/

Dodaj komentarz