Kanapa do salonu w stylu loftowym, czyli pomysły i modne inspiracje

0

Salon urządzony w stylu loftowym to wciąż modna aranżacja z pierwszych stron wnętrzarskich czasopism. Tak bardzo spodobały się nam pomieszczenia, w których wykorzystujemy surowe materiały.

kanapa w stylu loft

Coraz więcej mebli tworzonych przez producentów nawiązuje właśnie do nowojorskich loftów, które tak przypadły do gustu projektantom. A co z jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu? Jaka kanapa do salonu w nieco industrialnym klimacie będzie najlepsza?

Salon w stylu loftowym z elementami industrialnymi

Chociaż styl loftowy kojarzony jest często z industrialnym, to tak naprawdę wielu specjalistów nie zgadza się z tym wymiennym nazewnictwem. W pierwszym przypadku mamy na myśli głównie wnętrza, które kojarzą nam się z nowojorskimi apartamentami artystów, które dopiero po odpowiedniej aranżacji zyskały piękny wygląd. Tymczasem klasyczny industrialny styl to wykorzystywanie we wnętrzach pofabrycznych elementów, które doskonale prezentują się również na większych przestrzeniach (są to m.in. metalowe lampy, widoczne okablowania, meble tworzone z metalowych rur). Rzeczywiście oba style przenikają się, ale nie są dokładnie tym samym.

Salon urządzony w stylu loftowym to przede wszystkim odpowiednie zagospodarowanie dużej, wolnej przestrzeni. Możemy nawet pokusić się o kolorowe, głównie pastelowe akcenty. Warto w takim pomieszczeniu postawić na przeszklenia, na przykład między kuchnią czy innymi pokojami. Co z samym wystrojem? Tutaj naprawdę świetnie mogą sprawdzić się industrialne dodatki, które kojarzą się przede wszystkim z surowością i wiekowymi materiałami. 

Kanapy do salonu w stylu loftowym

Nie da się ukryć, że wybrana kanapa do salonu będzie jego ważną częścią. Można nawet powiedzieć, że zestawy wypoczynkowe są sercem tego pomieszczenia. To tutaj możemy odpocząć i zrelaksować się. Dobrze więc, aby zwracać uwagę na jakość kupowanych mebli. Kanapy do salonu bardzo często są wygodne, ale niekoniecznie ładne. Możemy znaleźć mnóstwo modeli, które na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się na tle innych elementów wyposażenia. Tymczasem kanapa do salonu powinna przyciągać uwagę. Niech będzie ponadczasowa albo też nietypowa i nieco ekstrawagancka. Domy i mieszkania urządzane w stylu loftowym zazwyczaj zachwycają swoją oryginalnością. 

Nowoczesna kanapa doskonale sprawdzi się w takim miejscu. Dobrze jest postawić na nietypowy kolor: rezygnujemy z szarości czy czerni na rzecz butelkowej zieleni, musztardy czy brązu. Ważne, aby zwrócić uwagę na samą podstawę mebla. W zależności od tego, jak duża jest przestrzeń, którą mamy zagospodarować, możemy wybrać zarówno model bez nóżek, wizualnie cięższy, ale też wariant na metalowym stelażu. Kanapy do salonu w stylu loftowym mogą mieć też drewniane nóżki. Postawmy jednak na te, które delikatnie odchylają się na boki i mają tzw. skarpetki. Oznacza to, że surowa noga mebla została pomalowana u podstawy kolorową farbą (np. złotą lub czarną). To ciekawe sposób na przemycenie do wnętrza ciekawych i kontrastujących barw. 

Doskonale będą prezentowały się klasyczne kanapy z niskim oparciem, ale szerokim siedzeniem (tak jak te, które dostępne są na stronie https://zona-design.pl/meble/kanapy-do-salonu/ Mogą mieć obicie z weluru albo skóry (nawet ekologiczna wersja wygląda naprawdę dobrze). Mogą być to również meble pikowane oraz z przeszyciami w stylu art deco. Nie bójmy się urozmaicać wnętrza i dodawać do nich nieco nietypowe elementy wyposażenia. 

Dodaj komentarz