Mozaika ceramiczna – aranżacje bez nudy

0

Mozaiki ceramiczne to jeden z najczęściej wykorzystywanych przez nas materiałów ściennych i podłogowych w naszym domu. Ze względu na zmienność aranżacyjnych trendów i stylów pomieszczeń, mozaika ceramiczna do kuchni lub łazienki nie musi już przypominać nudnych, jednolitych płytek.

mozaika ceramiczna na podłodze

Zobacz, jakie są rodzaje ceramiki i jak mogą one wpłynąć na Twoje mieszkanie lub dom!

Pamiętajmy, że przy wyborze ceramiki koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na jej jakość, co pozwoli nam uniknąć rozczarowań, kiedy umieścimy je w łazience lub w kuchni. Ze względu na panującą tam wilgotność i temperatury, bezpiecznie będzie sięgnąć po sprawdzone rozwiązania bezpośrednio od producenta, gdyż tańsze płytki ceramiczne lubią się odklejać. Mozaika ceramiczna, jak ta dostępna na stronie https://listwy.online/mozaiki-ceramiczne/, może spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. 

Mozaika z płytek ceramicznych nie musi być nudna

Myśląc o mozaice ceramicznej, pewnie do głowy od razu zawędruje nam niezbyt interesujące wnętrze starej łazienki lub kuchni. Jest to błąd, gdyż ze względu na rozwój trendów w projektowaniu wnętrz wzrosło zapotrzebowanie na artystyczną mozaikę ceramiczną, której kształty i kolory daleko odbiegają od mało atrakcyjnych i nudnych projektów.

Mozaika ceramiczna do kuchni lub łazienki wcale nie musi być jednolita i nieciekawa. Decydując się na to rozwiązanie, możemy wybrać spośród wielu barw oraz form płytek ceramicznych, takich jak heksagony lub prostokąty, nawiązujące kształtem do cegieł. Dzięki temu nasze wnętrze zyska trochę nowoczesnego sznytu, a my będziemy mogli cieszyć się wszystkimi zaletami mozaiki ceramicznej.

Mozaika ceramiczna do łazienki

Mozaiki ceramiczne idealnie wkomponują się do niemal każdej łazienki. Zwolennicy minimalistycznego stylu powinni zwrócić uwagę na białe kafelki w kształcie cegieł. Dzięki ich nietypowej formie mogą być łączone naprzemiennie, co spełni dwie funkcje – wyróżni naszą łazienkę na tle innych oraz delikatnie przełamie minimalizm reszty pomieszczenia. 

Czarne płytki ceramiczne (mozaika) świetnie podkreśli wydźwięk każdego wnętrza dla osób lubiących bardziej surowe pomieszczenia. Styl industrialny czy loftowy może się okazać świetną kompozycją dla ciemnych płytek ceramicznych. 

W kontekście umieszczenia ceramiki w łazience, warto pamiętać także, że świetnie nada się do osłony podestu prysznica lub ściany wanny. Można zdecydować się na inne płytki lub ich ułożenie na ścianie, co sprawi, że pomieszczenie zyska odrobinę innego charakteru. 

Mozaika ceramiczna artystyczna – a może heksagony?

Mozaika heksagonalna to najnowszy krzyk mody, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Jest bardzo uniwersalna, a dodatkowo można ją łączyć na wiele różnych sposobów ze względu na jej sześciokątny kształt. Możemy zdecydować się na mozaikę ceramiczną z ułożonych obok siebie plastrów miodu lub nawet pojedyncze, duże sześciokąty rozsiane na różnych miejscach ściany. To właśnie różnorodność możliwych aranżacji sprawia, że sześciokątna mozaika ceramiczna zyskała sobie tak wielu zwolenników.  

 

Dodaj komentarz