Zabawne projekty ogrodowe wykonane z glinianych naczyń

0

Widzieliśmy je wszystkie, prawda? Ogrody, w których gospodarz sprokurował niesamowite, rezolutne, kreatywne lub po prostu zabawne rzeczy z prostymi słoikami! Duża wyobraźnia może tknąć życie i osobowość nawet do najmniejszej przestrzeni.

zabawne figury z glinianych naczyń

Oto trzy duże, proste i zabawne projekty ogrodowe z glinianymi doniczkami, które możesz wypróbować we własnym ogrodzie.

Ludzie na statku glinianym

Jest to jeden z naszych ulubionych, odpowiedni dla zakochanych ogrodem i mieszkańcami statku glinianego w postaci zabawnego projektu ogrodowego. Będziesz potrzebować trzech średnich doniczek o tym samym rozmiarze dla spreparowania ciała i głowy osoby glinianego garnka.

Ponadto potrzebujesz sześciu bardzo małych naczyń do zbudowania ramion i sześciu do ośmiu nieco większych doniczek do zbudowania nóg.

Przygotuj stos trzech najmniejszych naczyń dla każdego ramienia i włóż drut ogrodniczy do środka naczyń, aby je połączyć i przymocować do naczynia korpusu, który jest ułożony do góry nogami względem głowy.

Ramiona są połączone kablem przez rdzeń ciała i upewnij się, że nie jest widoczny po zakończeniu.

Powtórz tą czynność dla  zbudowania swoich ramion i nóg, aby uzyskać bazową formę ciała z wiszącymi ramionami i nogami. To zależy od ciebie, ale możesz użyć trzech doniczek dla zbudowania każdego ramienia i czterech doniczek dla zbudowania każdej nogi, nogi powinny być trochę dłuższe.

Następnie zaplanuj fryzurę, pamiętając, że to co wybierzesz jako rośliny, będzie włosami osoby w glinianym garnku!

Twoja wyobraźnia jest tutaj limitem i możesz zdecydować się na coś tak prostego jak trawa ciernista, coś kolorowego jak bukiet purpurowej lobelii lub możesz wybrać długie kręcone wątki z bluszczem lub wiszące petunie.

Następnie narysuj lub pomaluj twarz na głowie, która nie uszkodzi się podczas podlewania lub opadów deszczu i umieść głowę na stojaku, do góry nogami i Voila, to twój mężczyzna w glinianym garnku!

Dodaj wszystkie szczegóły, które chcesz do swojej postaci w glinianym garnku. Możesz pomalować ramiona i nogi lub ciało i zrobić całą serię znaków różnych rozmiarów na glinianym człowieku, aby pozwolić mu zabłysnąc!

Nie ma miejsca jak gnome

Jeśli jesteś pasjonatem wróżki lub gnomów, dlaczego nie dokonać magicznej demonstracji w ogrodzie z super łatwymi grzybami do przygotowania? Wybierz wszystkie żądane naczynia, ale upewnij się, że każdy statek ma tacę glinianą, która powinna pozostać poniżej.

Pomaluj swoje patelnie białe i odwróć je, upewnij się, że farba jest wodoodporna na warunki atmosferyczne.

Następnie obróć tacki i pokoloruj je w kolorze, który pasuje dla Twoich grzybów. Czerwony jest oczywistym wyborem, ale nic nie przeszkadza w malowaniu w kolorze żółtym, niebieskim lub kolorze tęczy.

Gdy farba jest sucha, weź model koła, może nakrętkę od słoika dżemu lub dobrego kompotu i zaznacz kółka na dole tacy glinianej. Następnie pomaluj kółka na biało i umieść tacę pomalowaną w całosci na wypacykowanych naczyniach glinianych.

Nagle Twój ogród zyskał odrobinę magii i tajemnicy z mnogością grzybów. Oczywiście możesz rozłożyć je tak, jak chcesz. Możesz rysować lub malować na małych oknach lub drzwiach swoich garnków, możesz też po środku umieścić menedżera swojej doniczki z terakoty!

Zamień swoje połamane doniczki w coś wyjątkowego

Zacznij od umieszczania złamanego kawałka doniczki wewnątrz garnka lub wykorzystaj kawałki, jeśli są różne! Następnie napełnij garnek ze złamanymi kawałkami gliną, owijając ją wokół złamanego kawałka kierując się ku górze.

Zobaczysz, że dodanie uszkodzonych elementów, stworzy miniaturowy ogród, który wznosi się gwałtownie z uszkodzonych elementów w twoim glinianym słoiku od dołu do góry.

Możesz utworzyć przestrzenie, które chcesz, możesz kształtować mini tarasy, szlaki lub nawet schodki, w zależności od tego, jak ułożysz kawałki gliny.

Dekoruj z kamieniami, muszlami lub odpowiednio innymi kawałkami uszkodzonych naczyń i roślin. Małe sukulenty, paprocie, bluszcz i mech pasują tu bardzo dobrze, dodaj ostatni retusz, jaki chcesz.

Widzieliśmy, że ludzie używają mebli z domów lalek, domków dla ptaków, miniaturowych karłów lub zwierząt porcelanowych, wszystkie dają świetlny efekt.

Wypróbuj nasze pomysły w swoim domowym ogrodzie!

Cóż, są to nasze trzy ulubione i są bardzo łatwe i zabawne projekty ogrodnicze doniczkowe. Ale wiemy, że masz duży talent i wyobraźnię, jeśli chodzi o ogrody, więc chcielibyśmy zobaczyć zdjęcia niektórych twoich kreacji.

Stwórz magiczny ogród z tajemniczych designerskich donic, wykorzystaj wróżki i grzyby na skraju ogrodu, a może znalazłeś inne sposoby wykorzystania glinianych garnków aby uczynić ogród wyjątkowym.

Udostępnij swoje zdjęcia, pomysły i projekty na naszych stronach na Facebooku i Twitterze lub zostaw nam komentarz poniżej, a my zostaniemy kreatywni z gliną!

 

Dodaj komentarz